22 lipca 2022

Podpowiadamy, co podarować dziecku na Pierwszą Komunię

Nie masz pomysłu na prezent na Pierwszą Komunię? Chciałbyś, aby upominek był skromny, praktyczny, a zarazem stanowił piękną pamiątkę? Podpowiadamy, co możesz podarować.

Biżuteria religijna

Dawniej bardzo często z okazji Pierwszej Komunii Świętej dzieci otrzymywały poświęcone różańce. Obecnie każde dziecko dostaje różaniec już wcześniej. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby podarować mu piękny różaniec na rękę, w formie bransoletki. Alternatywą może być także klasyczny łańcuszek z krzyżykiem, np. z kamieni szlachetnych lub medalikiem. Ciekawym pomysłem jest też wisiorek z symbolem chrześcijańskim, chociażby muszlą św. Jakuba. W ofercie sklepu internetowego https://jakobczak.pl/ znajdziesz również piękne bransoletki z motywami religijnymi, np. Matką Bożą Częstochowską.

Książki dla dzieci o tematyce religijnej

Jeżeli wiesz, że dane dziecko lubi czytać, warto podarować mu książkę. Najlepiej, aby była ilustrowana i w prosty sposób wyjaśniała kwestie związane z wiarą lub też opowiadała o życiu świętych. Piękną pamiątką z pewnością będzie modlitewnik “Przyjdź do mnie Panie”, przeznaczony dla dzieci przyjętych do Pierwszej Komunii. Dobrym rozwiązaniem jest też podarowanie ilustrowanych opowieści biblijnych albo modlitw dla dzieci z obrazkami. Wspaniałym prezentem może być także zbiór pięknych wierszy “Spotkania z Aniołami” albo ilustrowana wersja Biblii.

Obrazy religijne

Jeżeli zależy Ci na drobnym, symbolicznym prezencie, rozważ podarowanie dziecku pięknego obrazu o tematyce religijnej. Dobrym wyborem będzie np. uroczy obrazek z Aniołem Stróżem, który będzie przypominał maluchowi, że cały czas ktoś nad nim czuwa. Warto powiesić go nad łóżkiem albo postawić na biurku. Alternatywą może być piękna ikona z wizerunkiem świętego, który jest patronem dziecka. Oprawiona w ramkę będzie prezentować się bardzo gustownie i stanowić pamiątkę do końca życia. Do ikony można dołączyć figurkę przedstawiającą danego świętego.

Jak widać, pomysłów na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej może być naprawdę dużo. Warto w tym szczególnym dniu zadbać także o aspekt religijny i podarować dziecku coś związanego z wyznawaną wiarą.

Materiał partnera.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści