18 stycznia 2024

Brazylijskie pośladki w 12 tygodni

Brazylijskie pośladki to marzenie wielu kobiet. Są one pełne, jędrne i kształtne. Aby uzyskać takie pośladki, konieczny jest regularny trening. Do wyboru jest wiele ćwiczeń, zarówno bez sprzętu, jak i ze sprzętem. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia poprawnie, aby uniknąć kontuzji. Efektów treningu można spodziewać się… już po kilku tygodniach!

Czym są brazylijskie pośladki?

Brazylijskie pośladki to potoczne określenie na pośladki o pełnym, jędrnym i kształtnym wyglądzie. Są one często kojarzone z kobietami z Brazylii, które słyną z pięknych, wyrzeźbionych sylwetek. Trening pośladków przynosi wiele korzyści, takich jak:

 • wzmocnienie mięśni pośladkowych
 • wyrzeźbienie pośladków
 • ujędrnienie pośladków
 • poprawa postawy
 • zmniejszenie ryzyka kontuzji pleców

Ćwiczenia na pośladki bez sprzętu

Ćwiczenia na pośladki bez sprzętu są doskonałym sposobem na rozpoczęcie treningu. Są one łatwe do wykonania i nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów.

Przysiady to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na pośladki. Angażują one wszystkie mięśnie pośladkowe, a także uda i mięśnie czworoboczne uda. Aby wykonać przysiad, stań w pozycji wyprostowanej, stopy na szerokość barków. Zrób wdech i uginaj kolana, obniżając ciało w dół, aż uda będą równoległe do podłogi. Wyprostuj kolana i wróć do pozycji wyjściowej.

Wykroki również angażują mięśnie pośladkowe, a także uda i mięśnie czworoboczne uda. Aby wykonać wykrok, stań w pozycji wyprostowanej, stopy na szerokość barków. Zrób wdech i wysuń jedną nogę do przodu, uginając kolano. Druga noga powinna zostać w pozycji wyprostowanej. Wyprostuj kolano i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenie na drugą nogę.

Odwodzenie nóg to ćwiczenie, które skupia się na zewnętrznych mięśniach pośladkowych. Aby wykonać odwodzenie nóg, stań w pozycji wyprostowanej, stopy na szerokość barków. Zrób wdech i odwodź jedną nogę w bok, utrzymując kolano wyprostowane. Powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenie na drugą nogę.

Unoszenie bioder to ćwiczenie, które angażuje mięśnie pośladkowe, a także mięśnie czworoboczne uda i mięśnie brzucha. Aby wykonać unoszenie bioder, połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach i stopy postaw na podłodze. Zrób wdech i unieś biodra do góry, utrzymując plecy przyklejone do podłoża. Powróć do pozycji wyjściowej.

Plank pośladkowy to ćwiczenie, które wzmacnia mięśnie pośladkowe, a także mięśnie brzucha i pleców. Aby wykonać plank pośladkowy, połóż się na plecach, ugnij kolana i stopy postaw na podłodze. Unieś biodra do góry, utrzymując plecy przyklejone do podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund.

Ćwiczenia na pośladki ze sprzętem

Ćwiczenia na pośladki ze sprzętem są bardziej wymagające niż ćwiczenia bez sprzętu. Angażują one większe grupy mięśni i pozwalają na osiągnięcie lepszych efektów.

Hip thrust to ćwiczenie, które angażuje wszystkie mięśnie pośladkowe. Aby wykonać hip thrust, połóż się na plecach, stopy postaw na podłodze na szerokość barków. Złap sztangę za uchwyty i umieść ją na biodrach. Zrób wdech i unoś biodra do góry, aż uda będą równoległe do podłogi. Powróć do pozycji wyjściowej.

Martwy ciąg to ćwiczenie, które angażuje mięśnie pośladkowe, a także uda, plecy i mięśnie brzucha. Aby wykonać martwy ciąg, stań w pozycji wyprostowanej, stopy na szerokość barków. Złap sztangę za uchwyty, szerokość chwytu powinna być nieco szersza niż szerokość barków. Zrób wdech i ugnij kolana, obniżając ciało w dół, aż uda będą równoległe do podłogi. Wyprostuj kolana i wróć do pozycji wyjściowej.

Wykroki chodzone to ćwiczenie, które angażuje mięśnie pośladkowe, a także uda i mięśnie czworoboczne uda. Aby wykonać wykroki chodzone, stań w pozycji wyprostowanej, stopy na szerokość barków. Zrób wdech i wysuń jedną nogę do przodu, uginając kolano. Druga noga powinna zostać w pozycji wyprostowanej. Wyprostuj kolano i wróć do pozycji wyjściowej. Przesuń ciężar ciała na drugą nogę i powtórz ćwiczenie.

Przyciąganie nóg w leżeniu na brzuchu to ćwiczenie, które skupia się na wewnętrznych mięśniach pośladkowych. Aby wykonać przyciąganie nóg w leżeniu na brzuchu, połóż się na brzuchu, stopy unieś do góry i ułóż je na podwyższeniu. Zrób wdech i przyciągaj nogi do siebie, zbliżając je do klatki piersiowej. Powróć do pozycji wyjściowej.

Wyciskanie nóg w leżeniu na boku to ćwiczenie, które angażuje mięśnie pośladkowe, a także mięśnie brzucha i pleców. Aby wykonać wyciskanie nóg w leżeniu na boku, połóż się na boku, jedną nogę unieś do góry i ułóż ją na podwyższeniu. Drugą nogę zegnij w kolanie i ułóż na podłodze. Zrób wdech i wyciskaj nogę do góry, zbliżając ją do klatki piersiowej. Powróć do pozycji wyjściowej.

Jakie ćwiczenia są najlepsze dla uzyskania brazylijskich pośladków?

Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli jesteś początkująca, najlepiej zacząć od ćwiczeń bez sprzętu. Gdy Twoje mięśnie będą silniejsze, możesz przejść do ćwiczeń ze sprzętem. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze ćwiczenia na brazylijskie pośladki to takie, które angażują wszystkie mięśnie pośladkowe. Wśród nich warto wymienić:

 • hip thrust
 • martwy ciąg
 • wykroki chodzone
 • przysiady
 • odwodzenie nóg
 • unoszenie bioder

Jakie są błędy, których należy unikać podczas treningu pośladków? Podczas treningu pośladków należy unikać następujących błędów:

 • nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń
 • zbyt duże obciążenie
 • brak rozgrzewki
 • brak regeneracji

Aby uniknąć błędów, warto skorzystać z pomocy trenera personalnego lub poszukać informacji w Internecie.

Jakie efekty można osiągnąć w 12 tygodni?

W 12 tygodni można osiągnąć znaczne efekty w treningu pośladków. Przy regularnych ćwiczeniach i zdrowej diecie można zbudować jędrne i kształtne pośladki. Oczywiście, tempo postępów zależy od indywidualnych predyspozycji i poziomu wytrenowania. Jednak nawet osoby początkujące mogą zauważyć poprawę w wyglądzie swoich pośladków już po kilku tygodniach treningu.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści