23 lipca 2022

Topper na tort – na jakie okazje sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy

Żadna uroczysta impreza nie może obejść się bez pysznego tortu! To smakowite ciasto biszkoptowe przekładane kremem znane jest w naszym kraju już od XVI wieku i serwowane jest zazwyczaj jako deser uświetniający jakąś ważną okazję w życiu naszym i naszych bliskich. Co wpływa na atrakcyjność tego ciasta? Oczywiście wielką rolę odgrywa jego smak, ale nie mniej ważny jest także i piękny wygląd. Cukiernicy od lat prześcigają się w tworzeniu coraz to piękniejszych dekoracji tortów, które zachwycają i cieszą wzrok. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się też dekorowanie tego rodzaju ciast personalizowanymi topperami. Na jakie okazje sprawdzi się taka ozdoba? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.

Topper na tort – czym jest?

Czym wspomniany topper w ogóle jest? Ten rodzaj ozdoby ma formę płaskiego napisu czy grafiki, do których przyczepione się cienkie patyczki. Będą one pełnić rolę „nóżek”, za pomocą których topper umieszcza się na torcie. Zarówno jego włożenie, jak i wyjęcie jest bardzo łatwe i nie powinno sprawiać większych problemów. Toppery wykonuje się z naprawdę różnych materiałów. Najczęściej jest to drewniana sklejka lub plexi, czyli lekkie i nietoksyczne tworzywo sztuczne. To, jaki kształt i kolor będzie miał Twój topper, zależy już wyłącznie od Ciebie. Na rynku można spotkać zarówno proste kształty czy cyferki w naturalnych kolorach, jak i te bardziej fantazyjne grafiki z motywami roślinnymi – a nawet ludzkimi sylwetkami – w szalonych kolorach, również tych metalicznych. Bardzo dużą popularnością cieszą się również personalizowane toppery z imieniem czy hasłami związanymi z konkretną okazją. Szeroki wybór gotowych już ozdób, jak i tych, które możesz zaprojektować samodzielnie, znajdziesz np. w ofercie e-sklepu https://mf3d.com.pl/.

Na jakie okazje sprawdzi się topper na tort?

Tak naprawdę topper będzie pasował do wszystkich okazji, z powodu których postanowiłeś kupić czy upiec swój tort. Najczęściej jednak ten rodzaj ozdoby umieszcza się na górze ciasta w związku z takimi uroczystościami, jak:

– urodziny,

– Chrzest Święty,

– Pierwsza Komunia Święta,

– ślub,

– wieczór panieński.

To jednak tylko kilka propozycji takich okazji. Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprojektował swój własny, oryginalny topper, który swoim wyglądem wpisze się w obchodzone przez Ciebie i Twoich bliskich święto. Ogranicza Cię wyłącznie Twoja własna wyobraźnia, na której kreatywność z pewnością nie możesz narzekać.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści