30 stycznia 2022

Młynki do kawy dla gastronomii

W przypadku kawy pitej w domu możemy pozwolić sobie na długotrwałe mielenie ziaren i jesteśmy w stanie również iść na inne ustępstwa. Gdy mówimy jednak o lokalu gastronomicznym takim jak kawiarnia czy restauracja, o kompromisach bardzo często nie ma mowy. Klienci takich miejsc nierzadko doskonale znają się na kawie, a zatem również ich oczekiwania względem jej jakości są zwykle bardzo wygórowane. Na finalną ocenę naszego lokalu będzie składać się zatem wiele drobniejszych szczegółów jak choćby to, w jaki sposób przygotujemy kawę. Odpowiednie zmielenie ziaren to absolutna podstawa w każdym przypadku. Potrzebny będzie nam profesjonalny młynek.

Co jest ważne w profesjonalnym młynku do kawy?

Młynki profesjonalne przede wszystkim różnią się rozmiarem, mocą oraz możliwościami regulacji od tych tradycyjnych. Zwykle również nieco szybciej mielą ziarna, co ma szczególne znaczenie w dużych kawiarniach i ruchliwych lokalach gastronomicznych. Mielenie ziaren odbywa się w nich za pomocą specjalnych żaren, które od dawna wykorzystywane są do tego celu i uznawane są za doskonały sposób wydobycia pełni smaku i równego zmielenia ziaren kawy. Regulowanie grubości mielenia sprawi, że przystosujemy naszą kawę do dowolnie wybranego sposobu parzenia.

Gdzie wykorzystamy młynek do kawy w gastronomii?

Młynki gastronomiczne to przede wszystkim możliwość stosowania w kawiarniach, w których stawia się na najwyższą jakość całego procesu przyrządzania kawy, a także w dobrych restauracjach, gdzie także kawa przyrządzona musi być w doskonały sposób nie pozostawiający nic do życzenia. Odpowiednia grubość mielenia ziaren, a także właściwe przeprowadzenie samego procesu mielenia będzie na pewno korzystne dla filiżanki ulubionej kawy.

Wybieraj spośród najlepszych producentów młynków do kawy

Najlepsi producenci to przede wszystkim: Ceado, Bezzera, ECM, Macap, Eureka. To właśnie głównie ich produkty znajdziemy w renomowanych kawiarniach i restauracjach, gdzie dba się o najdrobniejsze szczegóły przyrządzanych kaw.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Powiązane treści