5 stycznia 2023

Najpopularniejsze rodzaje nóżek wykorzystywane w nowoczesnych meblach

Do niedawna nogi meblowe spełniały wyłącznie funkcję praktyczną, a na rynku dostępnych było tylko kilka rodzajów, które to pozostawiały sporo do życzenia nie tylko w kwestii wyglądu, ale przede wszystkim jakości. Obecnie w sklepach znajdziemy mnóstwo nóżek w różnych kształtach, kolorach i wykonanych z rozmaitych materiałów. Które z nich są najpopularniejsze?

Dlaczego warto zwrócić uwagę na nóżki do mebli?

Czasy, kiedy nogi meblowe stanowiły jedynie mało istotne podparcie odeszły już do lamusa. W nowoczesnych meblach są one niezwykle istotnym elementem całej konstrukcji. Dzisiaj nóżki do mebli tworzone są przez najznakomitszych projektantów i stanowią dopełnienie charakteru mebla. Są szczególnie doceniane w minimalistycznych i loftowych wnętrzach, gdzie często stanowią jedyny element dekoracyjny. Tam najczęściej wybierane są nogi meblowe czarne. Złote nóżki do mebli stanowią natomiast domenę stylu glamour. Te w kolorze starego złota chętnie wybierają sympatycy stylu retro. Nogi w kolorze drewna to kwintesencja stylu skandynawskiego, a pomalowane na biel – prowansji.

Nogi meblowe z tworzywa sztucznego

Nóżki do mebli z tworzywa sztucznego cechują się dobrą proporcją jakości w stosunku do ceny. Są trwałe i atrakcyjne wizualnie. Występują w wielu kolorach i rozmaitych kształtach oraz teksturach, często są też odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Nóżki do mebli z metalu – najpopularniejsze w nowoczesnych wnętrzach

Najpopularniejsze ostatnio modele nóg meblowych wykonane są z metalu. Łączy się je najczęściej ze szkłem, ale na rynku nie brakuje też połączeń z drewnem. Wśród nóg metalowych można wyróżnić: surowe nogi mosiężne odznaczające się wysoka trwałością, srebrne i złote nóżki do mebli w wersji chromowanej albo matowej lub też kolorowe nogi meblowe.

Nogi drewniane

Nogi drewniane to wybór klasyczny i uniwersalny. Drewno w produkcji nóg meblowych wykorzystywane jest od lat i nic nie wskazuje na to, aby coś w tej kwestii miało się zmienić. Drewno jest stosunkowo trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo można poddawać je renowacji oraz obróbce pozwalającej na uzyskanie atrakcyjnych kształtów.

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów nóżek meblowych. Występują one w rozmaitych kolorach, kształtach i teksturach. Mogą być wykonane z metalu, drewna lub plastiku. Tymi obecnie najpopularniejszymi są niewątpliwie nogi mosiężne oraz czarne, ale klienci coraz częściej decydują się na modele chromowane.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Jardex.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści