18 listopada 2021

Najpopularniejsze przekąski do pracy

Z uwagi na fakt, iż w pracy spędzamy zazwyczaj 1/3 całego dnia, niezwykle ważne jest to w jaki sposób odżywiamy się w tym czasie. Wiele osób zapomina jednak o tym, sięgając po niezdrowe przekąski, słodycze lub całkowicie rezygnując z posiłku. Jest to oczywiście duży błąd, który w konsekwencji może doprowadzić do problemów ze zdrowiem lub samopoczuciem. Tymczasem wykonanie zdrowych i pysznych przekąsek wcale nie zajmuje dużo czasu. Nasze możliwości dodatkowo się poszerzają jeśli w firmie funkcjonuje regularna dostawa warzyw i owoców. Co warto przygotować na lunch?

Szybkie przekąski do biura

Jeśli chodzi o kryterium popularności, na podium bez wątpienia znajdują się kanapki. Niestety większość osób przygotowuje je w taki sposób, że stają się nudne i bez polotu. Co więcej, połączenie szynka i żółty ser wcale nie jest najlepsze i nic dziwnego, że w trakcie pracy nie mamy specjalnej ochoty sięgnąć po przekąskę. Na szczęście nie trzeba ograniczać się tylko do tej wersji. Znacznie smaczniejsze, a przy tym zdrowsze są kanapki z dodatkiem warzywnej pasty lub hummusu. Do tego ulubione warzywa i kilka liści sałaty, aby uzyskać kolorową mieszankę, której widok sprawia, że od razu masz ochotę zjeść kawałek.

Dostawa warzyw i owoców prosto do firmy to doskonała opcja, aby przygotować w biurze szybką sałatkę. Z domu zabieramy dodatkowe składniki i przygotowany sos, np. na bazie tahini lub oliwy. Część produktów możemy wcześniej pokroić, aby jeszcze bardziej skrócić czas przygotowań.

Jakie przekąski jeszcze warto zabrać ze sobą do pracy?

Kolejną opcją jest hummus z warzywami. Możemy przygotować go zarówno samodzielnie, jak i kupić gotowy w sklepie. Dziś bez trudu dostaniemy pyszną mieszankę z dobrym składem w wielu sklepach. Następnie przekładamy ją do lunchboxa, razem z pokrojonymi ulubionymi warzywami. Mogą być to np. marchewki, ogórki, papryka lub kawałki pity. W sytuacji gdy nie mamy czasu na przygotowanie jakichkolwiek posiłków, lepiej zdecydować się na owoc, niż sięgać np. po drożdżówkę. Wybierzmy zatem jabłko lub banana, które dostarczą nam wielu cennych witamin i minerałów.

Artykuł reklamowy.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści