12 grudnia 2022

Na co zwracać uwagę przy zakupie pierścionka zaręczynowego dla dziewczyny?

Gdy nadjedzie wielki dzień i będziesz chciał poprosić wybrankę swego serca o rękę, musisz być dobrze przygotowany na ten moment. Ważna jest oczywiście cała oprawa tego niesamowitego wydarzenia, jednak jeszcze ważniejszy jest sam pierścionek. Na co zwrócić uwagę, kupując biżuterię zaręczynową? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Rozmiar — kluczowa kwestia przy zakupie pierścionka

Zanim wybierzesz się na zakupy, musisz sprawdzić, jaki rozmiar pierścionka nosi Twoja przyszła narzeczona. Jeśli dziewczyna ma wielką szkatułkę pełną biżuterii, z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem bez problemu, ponieważ najłatwiej jest wziąć jeden z ulubionych pierścionków i zmierzyć jego obwód. W sklepie jubilerskim mają specjalny trzpień miarowy, dzięki któremu szybko dowiesz się, jaki dokładnie rozmiar palca ma Twoja ukochana. Sprawa nieco się komplikuje, gdy wybranka serca nie przepada za biżuterią. W takiej sytuacji musisz użyć podstępu. Dobrym pomysłem jest nawiązanie kontaktu z najlepszą przyjaciółką dziewczyny, która zapewne wie o niej zdecydowanie więcej niż Ty, ale możesz także spróbować zmierzyć palec za pomocą papierowego paska, kiedy ukochana będzie smacznie spała.

Styl ma znaczenie — estetyka dopasowana do adresatki pierścionka

Wchodząc do salonu jubilerskiego, można dostać zawrotu głowy. Modeli pierścionków zaręczynowych jest co najmniej kilkadziesiąt, dlatego na wstępie określ budżet, który chcesz na ten cel przeznaczyć. To zdecydowanie zawęzi ilość opcji. Następnie wybierz rodzaj kruszcu. Przeważnie pierścionki zaręczynowe wykonane są ze złota, jednak ten metal szlachetny może mieć wiele odcieni. Jubilerzy oferują tradycyjne złoto żółte, bardzo popularne złoto białe i dosyć rzadko spotykane złoto różowe. Najlepiej, jeśli jednak odcień kruszcu będzie pasował do biżuterii noszonej przez dziewczynę na co dzień. Ostatnim etapem selekcji jest wybór stylu jubilerskich dzieł sztuki. Minimalistki lubią nowoczesne, proste dosyć skromne klimaty, romantyczki wolą modele stylizowane na stare z misternymi zdobieniami, a zwolenniczki ekstrawagancji z pewnością postawią na nieoczywiste rozwiązania w postaci obrączek lub kolorowych kamieni.

Klasyka — rozwiązanie, które zawsze się sprawdza

Tak, jak zostało to już wspomniane, nie wszystkie kobiety lubią biżuterię, a w przypadku innych możesz mieć po prostu problem z dobraniem najlepszej opcji. Co zrobić w takiej sytuacji? Pamiętając, że klasyka sprawdza się zawsze i wszędzie, warto postawić na ponadczasową estetykę. Biały diament o szlifie brylantowym w delikatnej oprawie umieszczony na prostej, niezbyt grubej obrączce podbije nawet najtwardsze serce. Ceny takich modeli różnią się w zależności od wielkości kamienia, więc bez względu na budżet, będziesz mógł dobrać najlepszą opcję. Dodatkową zaletą takich klasycznych pierścionków jest to, że na pewno nie wyjdą z mody, więc ukochana z ochotą będzie nosić otrzymaną biżuterię przez długie lata. Wybierając taką opcję, na pewno trafisz w dziesiątkę i uczynisz zaręczyny wyjątkowym, wartym zapamiętania wydarzeniem.

Materiał gościnny, przygotowany przez partnera serwisu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści