2 listopada 2020

Jak zadbać o długi związek i zapobiec nudzie?

Kiedy już znajdujemy drugą połówkę i decydujemy, że chcemy trochę więcej stabilizacji, przychodzi również czas na wstępne określenie, jak trwały ma być związek. Założeniem wspólnej przyszłości jest przecież możliwość wspólnego pokonania ewentualnych problemów. Zatem jeśli chcemy obiecać wybrankowi lub wybrance miłość na zawsze, musimy po jakimś czasie pomyśleć o ewentualnym wypaleniu i znudzeniu, które trzeba będzie przezwyciężyć.

Te piękne początki…

Bez przysłowiowej chemii rzadko wchodzi się w poważne relacje. Te piękne chwile przeważnie zbliżają nas do siebie na początku; pierwsza randka, wspólny śmiech, nawiązanie wspólnego języka, pierwszy seks, a do tego towarzyszące oczarowanie drugą osobą. Trzeba pamiętać, że to nie przemija! Tak naprawdę dzieje się coś innego; te piękne początkowe procesy zmieniają się w zupełnie inne, których wartość należy dostrzec. Pojawiają się wspólne sprawy, wspólne mieszkanie, wspólne milczenie, prozaiczne czynności z ukochaną osobą u boku, życiowe zmiany, wzloty i upadki. Związek ewoluuje i nie należy się tego bać ani uważać za negatywny proces.

Szukanie fajerwerków

Mimo wszystko, jeśli po kilku latach związku nastąpiła już stabilizacja i potrzebujemy wyrazistego bodźca w postaci odmiany; przysłowiowych fajerwerków – jest na to rada. Najwspanialszą metodą jest zrobienie czegoś kompletnie na opak – dokładnie tak, jak nie robi się nigdy. Jeśli na śniadanie zawsze jedliście płatki na mleku w domu – tego dnia zjedzcie pyszną pizzę w restauracji. Jeśli zawsze do pracy jeździliście taksówkami, osobno – dziś jedźcie razem, skuterem z wypożyczalni. Jeśli często czas wolny spędzacie w kinie i na spacerze w parku – tym razem zdecydujcie się na odkopanie zakurzonych rolek i odwiedzenie starych znajomych. Jeśli uprawiacie tego dnia seks – szukaj innych pozycji, które zaspokoją was oboje w nietypowy sposób.

Pierwszy raz, jeszcze raz!

Inną świetną metodą jest próbowanie nowości, skoro w związku jest nudno – definitywnie przyda się coś nowego. Warto na przykład zapytać partnera o czynności, których nie zaznał nigdy w życiu. Następnego dnia w formie drobnej niespodzianki aranżuje się przeżycie tego po raz pierwszy. Nie każdy grał chociaż raz w życiu w kręgle, albo jeździł na biegówkach lub deskorolce.

Warto uruchomić kreatywność i urozmaicić związek. To dość prosta recepta, która działa w przypadku par, które planują przeżyć ze sobą całe życie i chcą zapewnić sobie szczęście nie nudząc się relacją i sobą nawzajem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści