13 maja 2021

Jak zacząć się zdrowo odżywiać?

Chęć zdrowszego odżywiania pojawia się zarówno u osób, którym zależy na pozbyciu się nadprogramowych kilogramów, jak i tych, którzy chcą zmienić dotychczasowy styl życia. Częstym pytaniem, które nasuwa się w takiej sytuacji jest to w jaki sposób zacząć. Popularnym błędem jest chęć wprowadzenia zupełnie nowych produktów spożywczych i całkowitego wyeliminowania dotychczasowych. Niestety zazwyczaj okazuje się, że nie jesteśmy gotowi na taką zmianę i w konsekwencji, w krótkim czasie wracamy do starych nawyków. W jaki sposób zatem zacząć zdrowo się odżywiać?

Przegląd zapasów i zaplanowanie jadłospisu

Pierwszą czynnością, od której warto zacząć jest dokładne przejrzenie zapasów znajdujących się w lodówce, spiżarni i na kuchennych półkach. Należy wyrzucić wszystkie produkty wysoko przetworzone oraz te, które chcemy wyeliminować ze swojej diety. Co ze słodyczami? Na początek trzeba pozbyć się wszystkich opakowań, gdyż ich obecność może wpłynąć na to, iż trudniej będzie nam utrzymać zdrową dietę.

Kolejnym krokiem będzie zaplanowanie jadłospisu. Jeśli nie mamy czasu na tego typu czynności, można zdecydować się na catering dietetyczny w postaci diety pudełkowej. Planując nowe menu, poszukajmy zdrowszych alternatyw dla ulubionych dań, tak aby ich spożywanie było dla nas przyjemne. Podstawą diety powinny być warzywa. Wybierajmy także chude mięso i zdrowe węglowodany, takie jak kasze czy pełnoziarnisty makaron.

Co jeszcze pomoże nam w zdrowym odżywianiu?

Ważne znaczenie w całym procesie ma edukacja. Warto poznać kaloryczność najczęściej używanych produktów spożywczych oraz to jakich dostarczają mikro i makroskładników. Zdrowe odżywianie to również odpowiednie nawadnianie organizmu. Postarajmy się każdego dnia wypijać około 2 litry płynów, małymi łykami, przez cały dzień. Na początek można także zdecydować się na catering dietetyczny, tak aby zobaczyć z jakich składników komponowane są dania, jakiego rodzaju posiłki są przygotowywane oraz jakie potrawy najbardziej nam smakują.

Zapraszamy: Catering Gliwice

Materiał sponsorowany.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści