21 marca 2022

Jak wybrać odpowiednią dla siebie dietę?

Przyjęty sposób odżywiania się nie może być czymś przypadkowym. Niestety do zmiany diety bardzo często nakłaniają nas obowiązujące trendy, celebryci sprzedający swoje usługi czy znajomi, którzy nie do końca znają nasze potrzeby. W efekcie, zamiast cieszyć się korzyściami wynikającymi ze zdrowego odżywiania, nie widzimy żadnych pozytywnych rezultatów lub jesteśmy zwyczajnie głodni i niezadowoleni. Dobry catering dietetyczny to taki, który jest w 100% dopasowany do naszego stylu życia. Na co należy zatem zwrócić uwagę w trakcie jego wybierania?

Jak dopasować do siebie dietę?

Jedną z pierwszych czynności jakie trzeba wykonać jest przeanalizowanie naszych celów żywieniowych. Wielu osobom zależy na redukcji masy ciała, inni chcą po prostu zdrowo się odżywiać, a kolejna grupa skupia się na rozbudowie masy mięśniowej. W każdym z tych przypadków mamy do czynienia z innym zapotrzebowaniem kalorycznym. Jeśli chcemy, aby catering dietetyczny pomógł nam w zrealizowaniu wyznaczonych celów, musimy dowiedzieć się jaka liczba kalorii jest dla nas odpowiednia. Osoby, które chcą poznać swoje zapotrzebowanie, uwzględniając uprawianą aktywność fizyczną, mogą skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci.

Należy też zastanowić się nad naszymi preferencjami żywieniowymi. Spora grupa osób dąży do zmniejszenia ilości spożywanego mięsa. W tym wypadku można zdecydować się na dietę wegetariańską lub wegańską. Niektóre cateringi mają w swojej ofercie nawet wersje fleksitariańskie, zakładające okresowe spożywanie mięsa.

O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając catering dietetyczny?

Dieta powinna być zawsze dopasowana do naszego aktualnego stylu życia. Jeśli wprowadzamy jakiekolwiek zmiany, np. w liczbie treningów lub ich intensywności, muszą iść za tym zmiany w sposobie żywienia. Analogicznie w przypadku kobiet, które spodziewają się dziecka. W tym czasie organizm potrzebuje bowiem większej ilości składników odżywczych oraz witamin i minerałów.

Zamów już dziś: catering dietetyczny Lubin

Artykuł gościnny.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Powiązane treści