5 października 2020

Jak się całować – poradnik w pigułce

Pocałunek to sztuka wyrażania emocji, za pomocą którego możemy wyrazić więcej niż tysiąc słów. Świadczy o bliskości między dwoma osobami, a w zależności od charakteru tej relacji, może być wyrażany na wiele sposobów. To idealny sposób na zbudowanie napięcia, jego rozładowanie, a przede wszystkim – element każdej gry wstępnej. Obecny w popkulturze od lat, do dziś wywołuje u wiele motylki w brzuchu. Jak jednak zabrać się do niego, tak aby oczekiwana chwila była jeszcze bardziej magiczna? Poniżej znajdziecie kilka rad na temat tego, jak się całować.

Jak się całować – idealny pocałunek rodem z Hollywood

Idealny pocałunek niestety istnieje tylko na filmach. Na to jak jest on odbierany wpływa bardzo wiele czynników zewnętrznych. Najważniejsze są jednak emocje, a nie ma lepszego sposobu na ich wyrażenie niż pocałowanie drugiej osoby. Jeżeli chcemy by był on wyjątkowy, musimy zadbać o kilka rzeczy. Wydawać by się to mogło banalne, ale warto zadbać najpierw o higienę jamy ustnej. Z pierwszym pocałunkiem jest jak z pierwszym wrażeniem – na długo pozostaje ono w naszej pamięci. Dlatego przed planowaną wielką chwilą, najlepiej będzie odpuścić sobie potrawy z dodatkiem czosnku i cebuli.

Chwilo trwaj wiecznie, czyli w jakich okolicznościach się całować

Jeżeli chcemy, by pocałunek przeszedł do historii, należy zadbać o jego atmosferę. Niezwykle ważne są również okoliczności, a przede wszystkim to, czy druga osoba też od nas tego oczekuje. Rzucanie się na partnera w najmniej spodziewanych okolicznościach nie zawsze może przynieść oczekiwane efekty. Jest to niezwykle ważne w przypadku pierwszego pocałunku. Romantyczna atmosfera, wystawna kolacja, czy wspólne wyjście do kina o nie wszystko. Najważniejsze są emocje, a to one w takich chwilach biorą górę. Przed dojściem do pocałunku, należy je jednak trzymać na wodzy. Dzięki temu zwielokrotnimy uczucie przyjemności w trakcie, kiedy zgromadzone w nas emocje nareszcie wezmą górę.

Pierwszy pocałunek – zachęć go!

Wiadomo, że szczęściu trzeba czasami dopomóc – warto więc delikatnie zasygnalizować partnerowi, ze ten moment nieubłagalnie się zbliża. W sytuacjach takich jak pożegnanie to kobieta powinna wykonać krok w stronę mężczyzny. Będzie to dla niego sygnałem do podjęcia działania. Wynika to z jednego, prostego schematu – żaden facet uważający siebie za gentelmana, nie będzie się kobiecie narzucał. To od niej zależy, czy dojdzie do pocałunku, czy nie. Wykonany w trakcie żegnania się jeden mały krok w stronę mężczyzny, może przynieść niespodziewanie dobry efekt.

Techniki, czyli jak się całować w zależności od okazji?

Zanim przejdziemy do namiętnego pocałunku z języczkiem, warto na samym początku opanować te najbardziej podstawowe metody całowania się. Pomoże nam to zrozumieć w jakich okolicznościach należy zastosować konkretny pocałunek.  Dzięki temu będziemy mogli zaskoczyć swojego paartnera nie tylko opanowanymi umiejętnościami, ale i właściwym wyczuciem czasu.

Jak się całować – podstawy, które powinien znać każdy

Zanim przejdziemy do głębokiego pocałunku, warto opanować podstawy, takie jak:

  • Suchy pocałunek w usta – to niewinny oraz do niczego niezobowiązujący całus, który świadczy jedynie o bliskości między dwoma osobami. Nie ma w sobie podtekstów erotycznych, co nie oznacza jednak, że nie może zwiastować jakiegoś niespodziewanego zwrotu akcji. Idealny na powitania, zwłaszcza gdy nie jesteśmy sami.
  • Suchy pocałunek w czoło – kojarzyć może nam się z olewczym podejściem do tematu, jednak nic bardzie mylnego. Mężczyzna całujący swoją kobietę w czoło wyraża w ten sposób swoją troskę o nią. Oczywiście działa to w obie strony.

Jak się całować – pocałunki z języczkiem

Kolejnym krokiem zaawansowania pocałunku, są:

  • Pocałunek w stylu amerykańskim – to technika, która podbiła serca amerykańskich nastolatków. Opiera się na zasysaniu jednej z warg partnera w sposób bardzo delikatny i subtelny. Nie chodzi w nim przecież o to, by wessać całego partnera, ale poprzez małą pieszczotę rozbudzić jego zmysły. Technika przyjemna zwłaszcza dla Pań, ze względu na to, że górna warga, to strefa erogenna.
  • Pocalunek francuski – służy wyrażaniu namiętności, znakomity pomysł na grę wstępną. Zmysłowy, a jednocześnie nasycony erotyzmem. Polega na delikatnym wsunięciu języka pomiędzy rozchylone wargi partnera. Często porównywany do tańca, w którym spotykają się języki dwóch kochanków.
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

Powiązane treści