25 lipca 2023

Gra w kalambury – śmieszne hasła dla dorosłych

Kalambury to uniwersalna gra, która świetnie sprawdzi się podczas imprez i spotkań ze znajomymi. Problematyczną kwestią jest jednak wymyślanie ciekawych haseł, które pozwolą wszystkim uczestnikom uruchomić swoją wyobraźnię. Jakich kategorii może dotyczyć ta gra?

Kalambury – hasła do wykorzystania w grze

Hasła do kalamburów można podzielić na te o niskim poziomie trudności oraz te wymagające dużej wyobraźni – zarówno osoby pokazującej, jak i zgadujących. Do pierwszej kategorii zalicza się nazwy zawodów, czynności oraz charakterystyczne postaci. Często zdarza się jednak, że rozgrywka staje się zdecydowanie za łatwa, dlatego pojawia się potrzeba wymyślenia bardziej złożonych sformułowań do użycia w grze. Trudne hasła do kalamburów mogą obejmować popularne polskie przysłowia i powiedzenia, związki frazeologiczne oraz przedmioty codziennego użytku. Przedstawienie tych haseł bez użycia słów jest bowiem znacznie bardziej skomplikowane, dlatego każdy uczestnik zabawy musi w odpowiedni sposób przemyśleć drogę, którą chce poprowadzić swój zespół do odgadnięcia hasła.

Warto jednak zadbać o to, aby wybrane nazwy i sentencje miały charakter humorystyczny. Będzie to bowiem zmuszało członków zabawy to odegrania scen lub pokazania czynności, które są z założenia niecodzienne. Śmieszne hasła do kalamburów mogą obejmować na przykład zwroty, takie jak na przykład „klepać biedę”, „sięgać pamięcią” lub „ślepy los”, których konstrukcja pozwala na dużą dowolność w przedstawieniu ich treści. Ciekawą alternatywą są również tytuły filmów, książek lub komiksów, które same w sobie często są przykładem wyobraźni twórczej autorów. Takie hasła są zdecydowanie trudniejsze do pokazywania, dzięki czemu cała rozgrywka zyskuje na dynamice.

W przypadku spotkań w gronie bliskich znajomych interesujące będzie również wymyślanie haseł, które w sposób bezpośredni odnoszą się do uczestników zabawy. Wówczas tematem mogą być między innymi najgorsze urodzinowe prezenty w życiu, wspomnienia z pierwszej randki lub postaci członków rodziny – na przykład teściowej.

Kalambury – śmieszne hasła dla dorosłych

W każdej zabawie pojawia się czasami konieczność dodania pikanterii, dlatego w przypadku gry w zaufanym gronie przyjaciół warto zdecydować się na ciekawszą formę rozrywki. Hasła na kalambury dla dorosłych mogą odnosić się do poszczególnych pozycji przyjmowanych w łóżku, sposobów uprawiania miłości lub intymnych części ciała. Przełamanie pierwszego zakłopotania będzie z pewnością wyzwaniem dla niektórych graczy, jednak w późniejszym etapie każdy będzie musiał pokazać hasła, które dotykają kwestii powszechnie uważanych za tematy tabu. W kalamburach można również wykorzystać niektóre zawody, tworząc hasła nawiązujące do odgrywania łóżkowych ról policjanta, ratownika lub strażaka. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Humorystyczne hasła do kalamburów dla dorosłych mogą również koncentrować się na wykrzesaniu z uczestników drzemiących w nich pokładów zdolności aktorskich. Przedstawianie w trakcie gry wybranych postaci ze świata filmu, muzyki lub Internetu będzie wymagało dużej spostrzegawczości i umiejętności odwzorowania charakterystycznych ruchów lub mimiki. Hasła takie jak Robert De Niro, Joe Pesci lub Elvis Presley wydają się być stosunkowo łatwe? W przypadku Johna Lennona lub Jerzego Stuhra nie będzie już tak prosto!

Warto jednak pamiętać, aby przygotowane kategorie haseł odpowiadały zainteresowaniom uczestników. Ich tworzenie można pozostawić uczestnikom samej gry, jednak odpowiednio wczesne przygotowanie kategorii i zakresu tematycznego będzie nie tylko ułatwieniem w momencie przejścia do kolejnych faz rozgrywek, ale też sprawi, że całość stanie się bardziej urozmaicona. Kalambury to rewelacyjna gra towarzyska, która nie musi być skierowana wyłącznie do dzieci przedszkolnych! Przystępność rozumienia zasad i możliwość dostosowania rozgrywki do każdego grona znajomych to aspekty, dzięki którym kalambury będą rewelacyjną opcją na spędzenie wieczoru przy piwie lub winie w pełni dorosłym towarzystwie.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 1.5]

Powiązane treści