7 października 2022

Tinder czy badoo – która aplikacja jest lepsza?

Aplikacja Tinder Tinder jest bardzo znaną aplikacją na smartfona, służącą do nawiązywania znajomości. Powstała w 20012 roku w Ameryce, jako odpowiedź na zmiany stylu życia singli. Zdobyła w szybkim czasie wielu fanów, zwłaszcza wśród mieszkańców studenckich kampusów, natomiast rok później otrzymała prestiżową nagrodę dla start-upów: Crunchie Aword na festiwalu TechCrunch w Dolinie Krzemowej. Tinder najwyższą popularność zyskał przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Sochi, wówczas członkowie amerykańskiej reprezentacji docenili możliwość kontaktór miłosnych, jakie dawał wtedy Tiner w trakcie przebywania w olimpijskiej wiosce. Aktualnie aplikacja Tinder posiada aż 24 wersje językowe i około 10 milionów użytkowników, aktywnych każdego dnia.

Aplikacja Tinder

    Tinder jest bardzo znaną aplikacją na smartfona, służącą do nawiązywania znajomości. Powstała w 20012 roku w Ameryce, jako odpowiedź na zmiany stylu życia singli. Zdobyła w szybkim czasie wielu fanów, zwłaszcza wśród mieszkańców studenckich kampusów, natomiast rok później otrzymała prestiżową nagrodę dla start-upówCrunchie Aword na festiwalu TechCrunch w Dolinie Krzemowej. Tinder najwyższą popularność zyskał przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Sochi, wówczas członkowie amerykańskiej reprezentacji docenili możliwość kontaktór miłosnych, jakie dawał wtedy Tiner w trakcie przebywania w olimpijskiej wiosce. Aktualnie aplikacja Tinder posiada aż 24 wersje językowe i około 10 milionów użytkowników, aktywnych każdego dnia.

Opinie o Tinder

W internecie możemy znaleźć wiele opinii o aplikacji Tinder. Użytkownicy doceniają ją przede wszystkim za prostotę w użytkowaniu. Sami jej twórcy, twierdzą, iż może być ona wykorzystywana do wielu celów, wszystko zależy od potrzeb danego użytkownika. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić czy aplikacja przyjmie się w danej kulturze i czy jest moralna. W internecie można znaleźć także wiele historii ludzi, którzy dzięki aplikacji znaleźli w końcu miłość swojego życia.

Zalety aplikacji Tinder

  • Łatwy dostęp

Tinder jest aplikacją mobilną, jest więc on łatwo dostępny. Prawie każdy z nas nosi ze sobą wszędzie telefon, przez cały dzień. Użytkownicy Tindera, korzystają z aplikacji o wiele częściej, aniżeli osoby korzystające z tradycyjnych portali randkowych. Z tego względu, szanse na znalezienie swojej drugiej połówki wzrastają.

  • Komfort psychiczny

Czasem zdarzają się przypadki, iż boimy się okazać drugiej osobie nasze zainteresowanie, nawet poprzez internet. Tinder jednak oferuje wysoki komfort psychiczny, gdyż wystarczy jeśli klikniemy jedno serduszko pod zdjęciem. Jeżeli się jej nie spodobamy, ta osoba nigdy nie dowie się, że go kliknęliśmy. Możemy więc w pełni dowolnie klikać serduszka, co zwiększy szansę poznania kogoś.

  • Popularność Tindera

Tinder swoją popularnością przypomina Facebooka. Pewni użytkownicy potrafią przesiedzieć na nim nawet parę godzin dziennie, co można zaobserwować po czerwonym kółeczku umieszczonym obok awatara, jeśli daną osobę mamy w parze. Dzięki temu kontakt jest dużo łatwiejszy, aniżeli w przypadku tradycyjnych portali randkowych, co wpływa na częstotliwość umawianych spotkań. Użytkownicy Tindera chodzą nawet na kilka randek na tydzień.

  • Bezpłatna podstawowa aplikacja
  • Możliwość dobrania osoby z najbliższej okolicy

Portal Badoo

    Badoo jest portalem społecznościowym, służącym do poznawania ludzi, działających jak tradycyjny portal randkowych. Ludzie, którzy poznają się na tym portalu, umawiają się na spotkania oraz randki poza internetem. Serwis został założony w 2006 roku przez Andrieja Andriejewa. Udostępnia swoje usługi w 47 językach, jest także największą społecznością randkową na świecie. W serwisie zarejestrowanych jest około 370 milionów użytkowników, korzystających z aplikacji mobilnej oraz strony internetowej.

Opinie o Badoo

W internecie zamieszczonych jest wiele opinii o Badoo, większość z nich jest pozytywnych, jednak można także znaleźć wpisy z minusami portalu. Użytkownicy skarżą się przede wszystkim na niechciane wiadomości, jednakże jest to popularne i normalne zjawisko pojawiające się na wszystkich serwisach randkowych. Dzięki wielu zarejestrowanym użytkowników szansa na poznanie kogoś jest bardzo duża, stąd przyjazne opinie o serwisie, dzięki któremu wiele osób znalazło miłość.

Zalety Badoo

  • Wielu zarejestrowanych użytkowników

Na stronie Badoo znajduje się informacja, iż serwis ma około 159 milionów członków na całym świecie. Jednakże nie wiemy dokładnie ile z nich mieszka w naszym kraju. W Polsce Badoo stał się również popularny i coraz więcej osób zakłada konta na tym serwisie. Spora ilość ludzi zwiększa możliwości i szanse, na to, iż znajdziemy osobę pasującą do nas.

  • Możliwość poznawania ludzi za darmo

Badoo nie jest całkowicie bezpłatnym portalem, jednakże możemy codziennie pisać do 10 osób w ramach darmowego konta. Aby, mieć więcej możliwości musimy zakupić płatne konto

  • Czat randkowy

Na portalu możemy rozmawiać z osobami, jak poprzez gg, przy pomocy czatu randkowego.

Tinder czy Badoo?

Aplikacje służące do randkowania biorąc pod uwagę format publikowania profilu, kontaktowania się z osobami czy rejestracji są bardzo do siebie podobne. Według raportu agencji Spicy, największą popularnością w naszym kraju cieszy się Badoo. Badania wykazały, iż serwis Badoo na urządzeniach mobilnych został otworzony około 71 milionów razy w ciągu miesiąca, a Tinder na telefonach w systemie Android otworzono 13 milionów razy. Badoo ma większe opcje prywatności niż Tinder, gdyż można zostać niewidocznym, a dopasowania można ocenić. Dzięki temu algorytmy coraz skuteczniej dopasowują innych użytkowników wedle ich preferencji. Badoo dostępny jest w wersji mobilnej, jak i na PC. Natomiast zaletą Tindera jest łatwa obsługa, która opiera się jedynie na przesuwaniu zdjęć w lewo czy prawo. Aplikacja Badoo jest bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, gdyż jest bardziej dopasowana do użytkowników, którzy będą chcieli szukać osoby na smartfonie czy tablecie.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Powiązane treści