5 października 2020

Paznokcie żelowe – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Zadbane paznokcie od dawna stały się integralną częścią wizerunku kobiety. Wiele z nich nadal wykonuje manicure samodzielnie, ale nie każda kobieta może pochwalić się mocnymi, pięknie wymodelowanymi paznokciami żelowymi, do których posiadania wystarczy tylko dobry lakier. Każdy, kto nie ma tyle szczęścia, zawsze może skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pomimo tego, że ta procedura może wydawać się zbawieniem dla właścicielek krótkich i łamliwych paznokci, ma ona swoje pułapki.

Paznokcie żelowe – przedłużenie

Przedłużenie paznokci polega na użyciu specjalnego materiału, który twardnieje pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Paznokcie przedłużone za pomocą żelu wyglądają całkiem naturalnie i mają błyszczący połysk. Sam żel jest naturalnym materiałem porowatym, który przepuszcza powietrze.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o przedłużaniu paznokci żelowych

Początkowo manikiurzystka przygotowuje paznokieć do kontaktu z żelem, wykonuje polerowanie, nakłada specjalny środek odtłuszczający, aby żel ściśle przylegał do płytki paznokcia. Następnie nakłada sam żel, modeluje kształt i długość, po czym gotowy paznokieć jest suszony pod lampę ultrafioletową. Po wyschnięciu żelu kształt paznokcia korygowany jest poprzez polerowanie powierzchni. Na koniec można nałożyć kolorową powłokę lub wzór. Cała procedura wykonania paznokci żelowych zajmie od 2 do 3 godzin.

Zalety przedłużania paznokci żelem:

  • Usuwanie infekcji grzybiczych. Promienie ultrafioletowe, pod wpływem, których żel zestala się, zabija grzyby.
  • Minimalne polerowanie. Nie wymaga dodatkowego polerowania, ponieważ leży płasko na paznokciu.
  • Połysk. Paznokcie żelowe mają piękny połysk nawet bez warstwy pomocniczej.
  • Hipoalergiczny. Żel praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wady przedłużania paznokci żelem:

  • Kruchość. Paznokcie żelowe są mniej elastyczne i szybko się łamią.
  • Brak możliwości korekty. Złamanego lub uszkodzonego paznokcia nie da się naprawić, trzeba będzie odbudować nowy.
  • Delikatność. Żel jest wrażliwy na zmiany temperatury, w wyniku, czego na paznokciach mogą powstawać drobne pęknięcia.
  • Nienaturalny wygląd. Jeżeli żel zostanie nałożony zbyt grubą warstwą, paznokcie mogą nie wyglądać całkowicie naturalnie, ale zależy to również od profesjonalizmu manikiurzystki.
  • Kompleksowe usuwanie. Aby pozbyć się paznokci żelowych, trzeba je będzie spiłować, co może negatywnie wpłynąć na stan płytki paznokcia.

Czym manicure żelowy różni się od akrylu?

Powłoka akrylowa składa się ze specjalnego proszku. Służy do wydłużania płytki paznokcia i tworzenia mocnej warstwy na naturalnym paznokciu. Czasami powłoki akrylowe są kolorowe, ale częściej są bezbarwne lub naturalne. I dopiero wtedy nakłada się na nie lakier. Żel natomiast nakłada się na paznokieć jak lakier i nie wydłuża go. Można również nałożyć lakier żelowy na krótkie paznokcie. Technologia pokrywania paznokci żelem jest dość prosta.

Zobacz także:  Czerwone paznokcie - ponadczasowa klasyka na co dzień i na wyjątkowe okazje

Czy żelowy lakier do paznokci jest szkodliwy?

Decydując się na posiadanie paznokci żelowych trzeba mieć świadomość, że lakier żelowy może uszkodzić płytkę paznokcia, ale w większości przypadków podczas usuwania. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak usunąć lakier żelowy z paznokci i niczego nie uszkodzić. Warto zadbać o płytkę paznokcia i skórki, są one zbudowane z żywej tkanki, dlatego należy na nie uważać. Bezpieczniej jest iść do salonu, aby usunąć lakier żelowy. Jeżeli jednak chce się samodzielnie wykonać tę procedurę, trzeba pamiętać, aby postępować zgodnie z postępowaniem manikiurzystki. Nigdy nie można naciskać mocno narzędzia do skrobania lakieru żelowego. Powinien dać się łatwo usunąć samoczynnie przy niewielkim nacisku.

Paznokcie żelowe – co trzeba zbadać przed pójściem do salonu?

Przeanalizować różne marki lakierów żelowych, aby dowiedzieć się, który z nich będzie najbardziej odpowiadał. Najdroższy nie znaczy najlepszy. Warto wejść na strony producentów, zapoznać się z recepturami i dowiedzieć się, która kombinacja składników jest najlepsza.

Czy paznokcie żelowe muszą oddychać?

Wiele osób obawia się, że pod żelem paznokcie nie będą w stanie oddychać, ale to tylko mit, w końcu paznokcie wcale tego nie potrzebują.Teraz, gdy już wiadomo, że oddychanie paznokci to mit, warto dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebują paznokcie. Skórki i paznokcie są najważniejsze, ponieważ są zbudowane z żywej tkanki. Dlatego należy na nie uważać podczas nakładania i usuwania lakieru żelowego. Nie wolno zrywać żelu. Z usługi usuwania lepiej skorzystać w salonie lub ostrożnie usunąć samodzielnie, za pomocą acetonu, folii, wacików i pilnika do paznokci. Tak, można również samodzielnie usunąć lakier żelowy. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić pieniądze, może z paznokci żelowych samodzielnie usunąć lakier, ale trzeba być bardzo ostrożnym.

Jak to zrobić?

  • Przygotować butelkę zawierającą 100% acetonu lub zmywacza do żelu, (który, nawiasem mówiąc, jest mniej szkodliwy niż aceton).
  • Umieścić na paznokciu żelowym wacik zanurzony w zmywaczu.
  • Owinąć każdy paznokieć folią.

W zależności od rodzaju lakieru żelowego może to zająć od 15 minut do godziny. Gdy żel się rozpadnie lub zsunie, ostrożnie użyć środka do usuwania skórek z zaokrągloną łopatką. Nie szlifować ani nie zdrapywać lakieru, ponieważ to uszkodzi płytkę paznokcia.

Zobacz także:  Czerwone paznokcie - ponadczasowa klasyka na co dzień i na wyjątkowe okazje

Pielęgnacja paznokci żelowych po lakierowaniu

Ważnym punktem jest pielęgnacja paznokci żelowych po lakierowaniu. Manikiurzystki zalecają stosowanie olejku do skórek lub specjalnego kremu nawilżającego. Pomoże to zachować zdrowe i mocne paznokcie, a także zapobiegnie powstawaniu zadziorów. Nawet, jeśli nie ma się manicure żelowego, te produkty pomogą zachować zdrowe i mocne paznokcie.

Czy promieniowanie ultrafioletowe może być niebezpieczne dla skóry?

To promieniowanie, które pomaga wysuszyć paznokcie żelowe, to lampy UV. Powszechnie uważa się, że niepotrzebna ekspozycja na promienie ultrafioletowe jest dla człowieka szkodliwa, ale zawsze były one częścią usług salonowych. Na szczęście nastąpiła poprawa technologii żelowania i wiele marek przeszło na diody LED, które nie mają złego wpływu na skórę.

Lakier żelowy utrzymuje się zwykle 2-3 tygodnie

Najlepsze w manicure żelowym jest to, jak długo się utrzymuje. Jeśli kobieta ma przed sobą masę wydarzeń, takich jak bal maturalny, rozmowa kwalifikacyjna lub wakacje, paznokcie żelowe mogą być idealnym rozwiązaniem. Trzymają się około 3 tygodni bez żadnych zadziorów.

Należy uważać na toksyczne trio

Niektóre lakiery zawierają potencjalnie niebezpieczne substancje chemiczne, takie jak ftalan dibutylu, toluen i formaldehyd.Trzeba zawsze przeczytaj o składnikach na butelce lub na stronie internetowej firmy.

Korekta paznokci żelowych

Korektę paznokci żelowych przeprowadza się po około dwóch do trzech tygodni od przedłużenia. W trakcie tego procesu część starego materiału jest usuwana, a nowy nakładany. Podczas procedury można skorygować długość paznokci, zmienić wzór, w niektórych przypadkach zmienić kształt. Warto zaznaczyć, że akryl i żel są ze sobą doskonale połączone, dzięki czemu można korygować paznokcie żelem na istniejących akrylach i odwrotnie. Wskazane jest, aby nie opóźniać wizyty u manikiurzystki dłużej niż do trzech tygodni. Rzeczywiście, w okresie noszenia paznokcie żelowe bardzo urosły, a zatem projekt sztucznych paznokci nieznacznie się zmienił, a to jest obarczone złamaniem. Być może w tym przypadku kobieta będzie potrzebowała nowego przedłużenia paznokci, a nie korekty.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Powiązane treści