26 stycznia 2021

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2021 roku

Wybór idealnego imienia dla dziecka nie jest sprawą prostą. Natomiast prędzej, czy później każdy rodzic musi się z tym zmierzyć. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Państwu trochę to zadanie i przedstawić najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2012 roku wraz z ich krótkim znaczeniem. Zapraszamy!

TOP 10 dla dziewczynek w 2021 roku

1. Sara

Sara jest imieniem, które charakteryzuje się zarazem wdziękiem, ale i wyniosłością. Jest to imię o silnym brzmieniu. Osoby noszące to imię odznaczają się również niezależnością, ale także potrafieniem pokonywania nawet najcięższych trudności życiowych. Imię to zapada bardzo szybko w pamięć, ponieważ jest krótkie, ale inną zaletą jego jest także to, że można tworzyć od tego imienia różnorodne zdrobnienia.

2. Alina

Alina jest to imię pochodzenia germańskiego. Powstało ono, jako zdrobnienie od imion Adelajda oraz Adelina. Jeżeli chodzi o jego znaczenie to należy przede wszystkim powiedzieć, że charakteryzuje się ono przebojowością, jak również naturalnością. Osoby noszące to imię są prostolinijne, lubią harmonię, a także wierzą we własne siły oraz możliwości.

3. Bianka

Bianka jest imieniem, które pochodzi w języka francuskiego. Wywodzi się od słowa „blanche”, co znaczy nic innego jak „czysta”, „jasnowłosa”. Imię to charakteryzuje się przede wszystkim spokojną oraz praktyczną naturą. Oprócz tego należy powiedzieć, że imię Bianka o wibracji odznaczającej się przyziemnością, stałością oraz trwałością.

4. Erna

Imię Erna charakteryzuje się przede wszystkim pozytywnym podejściem do życia, przyjacielskim podejściem do ludzi, ale zarazem asertywnością i pewnością siebie. Jest to imię ciekawym i oryginalnym brzmieniu, dlatego z łatwością inne osoby będą mogły je zapamiętać.

5. Hortensja

Hotensja jest to imię, które charakteryzuje się przyjacielskim usposobieniem do życia, ale również skromnością. Imię to pochodzi z języka łacińskiego i wywodzi się od słowa „hortus”, które znaczy „ogród”.

6. Jaśmina

Imię Jaśmina charakteryzuje się tym, iż osoby nim obdarzone są niezwykle subtelne oraz urocze. Jaśmina jest to osoba, która została obdarzona nie tylko znakomitą urodą, ale również dużym intelektem. Osoba o takim imieniu bardzo dobrze radzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu, jak również jest odporna na stres i niezwykle ambitna.

7. Kaja

Kaja jest to osoba bardzo przebojowa, lubiąca i ceniąca sobie towarzystwo innych osób, jest szczera oraz nie tak szybko zmienia swoje poglądy. Jest to również osoba z pewnością bardzo zaradna i niezależna, która świetnie poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu.

8. Konstancja

Osoba obdarzona tym imieniem jest pewna siebie, ale nie jest zarozumiała. Bardzo dobrze potrafi odczytywać intencje innych osób, dlatego nie jest łatwą ją skrzywdzić, bardzo dobrze radzi sobie ze stresem i ma osobowością przywódczą. Kaja potrafi w odpowiedni sposób dobrać swoje grono przyjaciół i jest niezwykle lubiana w towarzystwie.

9. Iwona

Iwona jest to imię, które charakteryzuje się uczciwością i niezależnym trybem życia, ceni sobie spokój wewnętrzny i rzadko wchodzi w konflikty. Jest to osoba, która podejmuje wyłącznie dobrze przemyślane decyzje i nigdy nie działa pochopnie. Jest osobą przyjacielską i chętnie pomaga innym, gdy tego potrzebują.

10. Laura

Osoba obdarzona tym imieniem jest niewątpliwe duszą artystyczną, która uwielbia naturę i jest wrażliwa na krzywdę innych osób. Jest to osoba o spokojnym usposobieniu, dlatego trudno wyprowadzić ją z równowagi. Laura bardzo dobrze radzi sobie ze stresem i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.

Dłuższa lista z najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek:

https://planetadziecka.pl/najpopularniejsze-imiona-dla-dziewczynek-w-polsce/

Materiał sponsorowany

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści