2 grudnia 2020

Jakie kolory dla blondynki, a jakie dla brunetki? Sprawdź, jak skompletować swoją szafę!

Atrakcyjny wygląd to nie tylko szereg zabiegów pielęgnacyjnych i podążanie za bieżącymi trendami, ale także – umiejętność dobierania fasonów i kolorów ubrań. Już teraz sprawdź, jakie barwy służą brunetkom, a jakie blondynkom i komu dedykowana jest czerwona sukienka!

Kolor włosów to nie wszystko. Określ typ urody!

Niestety – sam kolor włosów nie wystarczy, by trafnie określić, jakie odcienie będą do Ciebie pasowały. Musisz jeszcze ocenić typ urody, to znaczy – zdecydować czy jest chłodny, czy ciepły. Jak to sprawdzić? Załóż najpierw złotą, a później srebrną biżuterię i sprawdź, który komplet bardziej do Ciebie pasuje. Jeśli złoty – masz ciepły typ urody, jeśli srebrny – chłodny.

Kolory idealne dla blondynek

Powszechnie uważa się, że najkorzystniejszym kolorem dla blondynek jest niebieski. Biorąc jednak pod uwagę typ urody, sprawa może okazać się znacznie mniej oczywista. Chłodne blondynki polubią się z pudrowym różem, fioletem i błękitem. Ciepły typ urody będzie wyglądał doskonale w towarzystwie butelkowej zieleni, brązów w różnych odcieniach i morskiego niebieskiego. Taką urodę zdecydowanie podkreśli czerwona sukienka, trafionym kolorem będzie także pastelowy brzoskwiniowy, rozbielony żółty i mięta, jednak te mnie wyraziste odcienie należy traktować jako bazę. Wśród kolorów dedykowanych blondynkom, są również takie, które pasują wszystkim, bez względu na typ urody. Możemy do nich zaliczyć odcienie szarości, czerń i gratanowy.

Kolory, które pasują brunetkom

Podobnie jak w przypadku blondynek, paleta barw dla brunetek także jest uzależniona od typu urody. Oliwkowa lub bardzo jasna cera będą świadczyły o chłodnym – wówczas najlepiej sięgnąć po mocne, energetyzujące i kontrastowe kolory. Idealnym rozwiązaniem będą fuksja, szafir i śnieżna biel, ale sprawdzi się także czerń. Brunetki o ciepłym typie urody powinny sięgnąć po pastelowe odcienie, ale na szczęście nie muszą rezygnować również z mocnych barw – na przykład czerwonej lub malinowej. Co ciekawe – będą wyglądały doskonale we wszystkich barwach jesieni!

Zobacz także:  Do jakich stylizacji wykorzystać koszulkę z nadrukiem?

Czerwona sukienka pasuje każdemu!

Dokonałaś analizy typu urody, określiłaś kolor swoich włosów i oczu i koniecznie chcesz kupić coś nowego? Bez względu na to, czy jesteś pewna wniosków, do jakich doszłaś, czy ciągle masz wątpliwości, jedno jest pewne – czerwona sukienka pasuje każdej kobiecie! Jesteś tradycjonalistką i masz w szafie ponadczasową małą czarną? Koniecznie uzupełnij braki, sięgając po ulubiony fason w nowym, energetyzującym kolorze i bądź gotowa na każdą okazję, bez względu na porę roku!

Materiał promowany.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści