4 marca 2021

Jak nosić męską koszulę?

Moda męska w ciągu ostatnich lat przeszła ogromne przeobrażenie. Panowie zaczęli bardziej dbać oswój wygląd, przywiązując wagę do stroju, jaki noszą. Nie wystarczy dziś ubranie spodni, podkoszulka, czy butów, aby wyglądać modnie i stylowo. Wszystkie elementy garderoby powinny do siebie pasować, co dotyczy także dodatków. Jednym z nieodłącznych elementów męskiego stroju jest koszula. Nie zawsze jednak wiemy jak ją dopasować, aby stanowiła spójną całość z pozostałymi elementami garderoby, a także jak ją nosić, szczególnie jeśli chcemy stworzyć look sportowy.

Styl oficjalny

Zacznijmy od stylu oficjalnego, czyli takiego, który doskonale sprawdza się w formalnych kontaktach. Są to np. spotkania biznesowe, bale, czy codzienne obowiązki w pracy, które często wymagają eleganckiego stroju. Podstawowym elementem jest dopasowanie koszuli do rodzaju spodni oraz okazji, na którą się wybieramy. Trudno wyobrazić sobie eleganckiego mężczyznę, który pod markowym garniturem nosi koszulę z krótkim rękawem.

Do tego typu stroju niezbędna jest koszula z długim rękawem, a najlepiej z mankietami, w których estetycznie wyglądają nowoczesne spinki. Świetnie sprawdzi się także koszula z tzw. listwą, przysłaniającą guziki. Myśląc o w stroju oficjalnym, nie zapominajcie o kolorze koszuli. Uniwersalnym rozwiązaniem są modele białe, które doskonale pasują zarówno do garnituru, jak i samej marynarki. Aby dość elastycznie kreować swój wygląd, warto zaopatrzyć się w kilka koszul, w czym pomoże pożyczka bez BIK.

Sportowy strój

Koszule stały się dziś nieodłącznym elementem także sportowego stroju. Doskonale łączą się z klasycznymi dżinsami, spodniami materiałowymi, a latem z lnem, który świetnie sprawdza się podczas upałów. Chcąc stworzyć oryginalny i stylowy look, możecie pokusić się o ubranie koszuli z krótkim rękawem, która jest niedopuszczalna w zestawieniu z garniturem. W sezonie letnim warto także zadbać o kontrastujące kolory koszuli, przez co strój stanie się bardziej wyrazisty, lekki i swobodny.

Koszula w stylu sportowym nie musi być schowana w spodniach. Można ją swobodnie wypuścić, co da wrażenie luzu oraz zapewni mężczyźnie komfort, nawet podczas bardzo upalnych dni. Istotna jest jednak estetyka koszuli oraz jej długość. Niedopuszczalne są modele przypominające sukienkę, a także zbyt krótkie, które np. przy podnoszeniu rąk odsłaniają brzuch. Pamiętajcie także o prasowaniu koszul, nawet lnianych, w czym świetnie sprawdzi się parownica, jaką kupicie z pożyczki bez BIK.

Koszula czy koszulka?

Nie zawsze jednak koszula, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, będzie dobrym wyborem. Idealnie sprawdzi się np. zwykła koszulka, popularnie określana jako T-shirt, która świetnie komponuje się z dżinsami, szortami czy spodniami materiałowymi. Warto jednak zastosować te same zasady, jakie obowiązują przy dobieraniu koszuli. Istotne jest więc estetyczne wyprasowanie materiału, a także odpowiednie zestawienie kolorystyczne. Biały podkoszulek świetnie komponuje się również ze sportową marynarką, tworząc wrażenie lekkości.

Męska szafa to dziś nie tylko jedna para spodni i garnitur pamiętający czasy studniówki, ale znacznie szerszy katalog ubrań, wśród których muszą znaleźć się różnorodne koszule. Jeśli chcecie stworzyć swój własny styl i wpisać się w modowe trendy, zadbajcie, aby w waszej szafie nie zabrakło koszul na różne okazje. W zakupach pomocna będzie pożyczka bez BIK.

Materiał sponsorowany

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści