23 czerwca 2021

Czy moje dane wyciekają z używanego przeze mnie komunikatora?

Każdego dnia wielu użytkowników smartfonów pada ofiarą złośliwych oprogramowań. Sposób ich działania jest bardzo dyskretny i trudny do wykrycia. Unikanie podejrzanych stron oraz linków czasami nie wystarcza, dlatego warto sięgnąć po skuteczniejszą ochronę danych.

Złośliwe oprogramowanie to poważne zagrożenie dla informacji, które zawiera Twój telefon

Ze względu na niezwykle dyskretne działanie szkodliwego oprogramowania, może ono przez długi czas przejmować nasze dane. Wtedy niczego nieświadomy użytkownik może zostać okradziony z tożsamości, pieniędzy, a nawet własności intelektualnej. Zarówno złośliwe oprogramowanie, jak i to szpiegowskie są w stanie nagrywać nasze otoczenie. Do tego celu używają kamery w naszym telefonie. Z racji tego, że obecnie smartfony wyposażone są w przednią i tylną kamerę, stanowią świetne narzędzie w rękach hakerów. Ponadto możliwe jest również nagrywanie i przekierowywanie rozmów telefonicznych, śledzenie czatów w komunikatorach, kradzież plików z pamięci urządzenia oraz znajomość naszej lokalizacji.

Jak uchronić się przed wyciekiem danych? Czy mój komunikator jest bezpieczny?

Niestety większość komunikatorów nie jest bezpieczna. Podstawowe programy, których używa sporo osób, nie są w ogóle zabezpieczane. W zasadzie żaden nie proponuje maksymalnej ochrony, jednak można znaleźć na rynku komunikacji pewne aplikacje, które w dużym stopniu potrafią zapewnić użytkownikowi prywatność w cyberprzestrzeni.

Działanie bezpiecznych komunikatorów w dużej mierze opiera się na szyfrowaniu wiadomości. Szyfrowanie end-to-end oznacza, że treść mogą odczytać wyłącznie osoby biorące udział w konwersacji. Wiadomość, pokonując drogę, może być przechwycona, jednak haker nie będzie w stanie jej rozszyfrować. Zamiast wiadomości ujrzy zbitkę nic nieznaczących znaków. Natomiast rozmówcy w swoich aplikacjach mają wbudowany klucz, który rozszyfrowuje treść.

Ponadto bezpieczne komunikatory potrafią odeprzeć ataki man in the middle oraz side-channel. Dzięki temu żadna osoba nie może ingerować w żaden sposób w treść wiadomości wysyłanych w konwersacji. Do tego nie może ich przechwycić i wykorzystać.

Wzmocnij swoje bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni z zaufanym komunikatorem

UseCrypt Messenger to bezpieczny komunikator, którego skuteczność potwierdzają specjaliści z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Jest to jedna z najlepszych aplikacji, jeśli chodzi o ochronę prywatności w sieci. Oferuje użytkownikom wiele funkcji, które efektownie blokują ataki złośliwych oprogramowań.

Po uruchomieniu UseCrypt Messenger sprawdza, czy urządzenie nie zostało zainfekowane. Ponadto informuje użytkownika o tym, jakie programy mają dostęp do głośnika, mikrofonu i kamery telefonu. Aplikacja nie stosuje protokołu webRTC. Oznacza to, że nie da się zlokalizować osób przeprowadzających ze sobą konwersację. Co więcej, nie można również udowodnić, kto i kiedy ze sobą rozmawiał, dlatego nie ma mowy o tworzeniu żadnych billingów. Co ciekawe, komunikator został przygotowany również na nieoczekiwane sytuacje. W razie niebezpieczeństwa, np. próby kradzieży, w aplikacji można wpisać tzw. panic code, który usuwa wszystkie dane komunikatora z urządzenia.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

Treść sponsorowana

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Powiązane treści