Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Zdrowie przede wszystkim. Jak o siebie zadbać?

Troska o zdrowie powinna być złotą zasadą, zgodnie z którą dokonujemy codziennych wyborów. Dobra, odżywcza, pełnowartościowa dieta, regularna aktywność fizyczna i odpoczynek muszą nam wejść w krew, jeśli chcemy żyć długo, zachować dobrą kondycję i świetny wygląd. Oto 5 zasad zdrowia, które należy wdrożyć już dziś!

Numer 1: dieta

Dbając o zdrowie, na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać naszą dietę. To, co jemy, ma niebagatelny wpływ na to, jak się czujemy. Dostarczając naszemu organizmowi niezbędnych dla niego witamin i minerałów, zapewnimy sobie świetną kondycję i doskonałe samopoczucie na długie lata. A to o to przecież nam chodzi! Każdego dnia na naszych talerzach muszą lądować odżywcze produkty:

  • Warzywa
  • Owoce
  • Produkty pełnoziarniste
  • Bakalie
  • Świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne
  • Nabiał
  • Jajka
  • Chude mięso.

Skupiając się na dobrym żywieniu, bez wątpienia pozytywnie wpłyniemy na swoje zdrowie i samopoczucie.

Numer 2: nawadnianie

Drugą zasadą zdrowia jest oczywiście spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Pozwoli to zapobiegać rozwojowi wielu groźnych chorób, m.in. kamicy moczowej, której atak – kolka nerkowa – to jedna z najbardziej bolesnych przypadłości, jakie mogą spotkać człowieka. Woda jest niezbędnym elementem zdrowego trybu życia. Każdego dnia powinniśmy wypijać jej przynajmniej dwa litry. Co ważne, osoby zagrożone kamicą moczową muszą zwiększyć tę liczbę nawet do 3, 4 litrów.

Numer 3: odpoczynek

Bez odpoczynku nie ma zdrowia. Zamiast godzinami wpatrywać się w ekrany telewizorów, komputerów i telefonów, poświęćmy ten czas na odżywczy, głęboki sen. To moment, w którym nasz organizm ma szansę się zregenerować. Mózg odpoczywa, układając informacje. Poprawia się pamięć i koncentracja. A my wyspani czujemy się lepiej i wyglądamy kwitnąco.

Numer 4: Ruch

Ruszamy się – na zdrowie! Im szybciej wprowadzimy sport do swojej codziennej rutyny, tym szybciej zauważymy jego pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Idealna dawka aktywności fizycznej to około 30 minut dziennie. Do wyboru mamy całą masę dyscyplin – od biegania, przez pływanie, taniec, aż do długich spacerów na łonie natury. Najważniejsze, byśmy jak najszybciej wstali z kanapy.

Numer 5: Walka ze stresem

Stres jest jednym z największych wrogów naszego zdrowia. Nauczmy się go poskramiać! Pomóc mogą codzienne medytacje, ćwiczenia oddechowe, oddawanie się pasjom i pogłębianie relacji z bliskimi. Jeśli nic nie pomaga, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Psychoterapia to doskonała metoda na naukę radzenia sobie ze stresem. Im szybciej zaczniemy, tym szybciej zauważymy zbawienny wpływ spokoju na to, jak się czujemy i jak wyglądamy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]