Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Trądzik – wylecz go skutecznie!

Trądzik nie jest wyłącznie problemem estetycznym. To choroba skóry, spowodowana zaburzeniami w produkcji łoju, dlatego wymaga czegoś więcej niż proste zabiegi pielęgnacyjne. Jak można się go trwale pozbyć?

Jak wyleczyć trądzik młodzieńczy?

Trądzik to jeden z najpowszechniejszych problemów skórnych. Dotyka większość osób i to nie tylko w okresie dojrzewania. Zwykle nie znika sam z siebie, a nieleczony może pozostawić na twarzy szpecące blizny. Popularne metody, jak wyciskanie pryszczy i dezynfekowanie skóry silnymi preparatami na bazie alkoholu to najgorsze, co można swojej skórze zrobić, ponieważ w ten sposób tylko rozprowadza się bakterie po całej twarzy, uszkadza skórę i nasila objawy.

Zdecydowanie lepsze są profesjonalne zabiegi, oferowane przez gabinet kosmetyki lekarskiej Bella. Sprawdzonym rozwiązaniem w przypadku trądziku młodzieńczego są między innymi peelingi chemiczne Mediderma, dzięki którym można wyleczyć nawet bardzo uciążliwy trądzik. Peeling chemiczny przyspiesza odbudowę komórkową, stymuluje produkcję kolagenu, zamyka pory, pomaga także usunąć blizny potrądzikowe oraz przebarwienia. Innym polecanym rozwiązaniem jest mikrodermabrazja, która polega na złuszczaniu skóry i wprowadzaniu składników aktywnych poprawiających kondycję cery.

Bezpieczną i bezinwazyjną metodą usuwającą trądzik jest także system LED TriWings. Wykorzystuje on światło laserowe – w przypadku leczenia trądziku stosuje się światło niebieskie 470 nm. Zmniejsza ono objawy trądziku, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a do usunięcia trądziku potrzebne jest zwykle przeprowadzenie 3-5 zabiegów. Tuż po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, ale zwykle te objawy ustępują po kilku dniach.

Usuwanie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry. Od trądziku pospolitego różni się tym, że dotyka zazwyczaj osób dorosłych. Objawy są dość podobne, ale przy trądziku różowatym pojawia się jeszcze rumień, a wypryski mają bardziej grudkową formę. Do leczenia trądziku różowatego również wykorzystywana jest mezoterapia oraz peelingi chemiczne, prócz tego bardzo dobre efekty dają zabiegi laserowe. Poleca się jeszcze zabiegi mikronakłuwania – przypomina to mezoterapię, ale jest bardziej precyzyjne, mniej bolesne i nie zostawia po zabiegu siniaków.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]