Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Okulary do komputera – doskonałe samopoczucie i świetny wygląd

Spędzasz wiele godzin dziennie przed monitorem komputera w domu lub w pracy? Często korzystasz z tabletu i smartfona i każdego dnia długo przebywasz w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach? Nawet jeśli jeszcze tego nie czujesz, twój wzrok permanentnie narażony jest na przeciążenia i zaburzenia procesów metabolicznych zachodzących w siatkówce. A w konsekwencji – osłabienie, zakłócenia ostrości widzenia i bolesność.

Nadmiar światła niebieskiego nie jest obojętny również dla całego organizmu. Nie chroniąc oczu narażasz się na pogorszenie samopoczucia i koncentracji, bóle głowy a nawet kłopoty ze snem. Tymczasem wszystkim tym problemom niezwykle łatwo zapobiec – zaopatrując się w odpowiedniej jakości okulary do komputera.

Okulary z blue control, które chronią Twoje oczy

Wieloletnie badania dowiodły, że promieniowanie niebieskie to tzw. wysokoenergetyczne światło widzialne emitowane przez urządzenia elektroniczne, którymi otaczamy się na co dzień. Ma ono bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie: wzrok, samopoczucie i koncentrację. Szczególnie negatywnie działa długotrwała i ciągła ekspozycja na tego typu „agresywne” promieniowanie, które powoli niszczy komórki receptorowe. W konsekwencji prowadzi to do ich śmierci i nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Dlatego by chronić oczy i zabezpieczyć ciało przez negatywnym wpływem tego promieniowania stworzono specjalne filtry światła niebieskiego wyłapujące i blokujące niekorzystne fale. Znajdziemy je w seriach określanych mianem stop blue light, anti blue light czy BlueControl od różnych producentów, jak m.in. soczewki Essilor, Hoya, IZO, Nikon czy Szajna. Powłoki z filtrem niebieskim, w zależności od natężenia filtra, albo niemal wcale nie zmieniają zabarwienia soczewek okularowych i są prawie niezauważalne albo nadają im niebieskawych refleksów i błękitnej poświaty.

Korekcyjne okulary z filtrem światła niebieskiego

Nikt bardziej nie ceni zdrowia oczu niż pacjenci na co dzień zmagający się z niedyspozycjami wzroku – krótko- i dalekowzrocznością, nadwrażliwościami czy osoby użytkujące okulary progresywne. Kiedy ochrona wzroku staje się priorytetem, rozwiązania, które wzmacniają wzrok, zapobiegają jego osłabianiu i poprawiają codzienny komfort widzenia, są na wagę złota. Jednym z takich udogodnień jest właśnie filtr światła niebieskiego, który nie tylko zapobiega osłabieniu oczu podczas pracy przed komputerem, ale i pogłębia widzenie czerni i poprawia kontrast, zwiększając wyraźność tekstu i małych elementów widocznych na ekranie monitora. Osoby, które korzystają z okularów z filtrem BlueControl regularnie zgłaszają zauważalną poprawę stanu oczu i ogólnej kondycji, lepszy wypoczynek po pracy i głębszy, bardziej relaksujący sen. By jeszcze bardziej zwiększyć ochronę oczu, stworzono okulary z antyrefleksem do komputera dodatkowo wyposażane w filtry światła niebieskiego. Znajdziemy je w ofercie dobrych sklepów oferujących m.in. soczewki marek takich jak JZO, Hoya czy Essilor.

Okulary do komputera – doskonała prewencja dla każdego

Dbając o komfort i dobre samopoczucie warto pomyśleć o okularach do komputera nawet w sytuacji, gdy na co dzień nie korzystamy z okularów korekcyjnych. Zabezpieczenie w postaci filtra światła niebieskiego na soczewki bez mocy, tzw. zerówki, to najlepszy pomysł, by chronić swój wzrok przed nadmiarem promieniowania. Jest to także doskonała inwestycja w zdrowie oczu, niezaburzony sen i dobry nastrój na co dzień. Aktualnie wybór oprawek, jest tak duży, że z łatwością wybierzemy okulary, które nie tylko polubimy, ale i takie, które podkreślą urodę. Wystarczy znaleźć odpowiedni sklep, choćby internetowy, zaopatrzony w produkty wysokiej jakości marek. Okulary Solano męskie, damskie i dziecięce, oprawki marek takich jak Centrostyle, Anne Marii, Tommy Hilfiger, Success, Optimax, Miraflex, Liw Lewant, Jens Hagen, Humphrey’s i wiele innych dostępnych w najlepszych sklepach optycznych, powinny zadowolić najwybredniejsze gusta. Wśród wysokiej klasy producentów znajdziemy okulary idealne do każdego typu twarzy i urody, eleganckie i wyrafinowane oraz sportowe i casualowe oprawki do każdej stylizacji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]