Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Korzonki – objawy, metody leczenia

Pod potocznym określeniem “korzonki” kryje się w rzeczywistości zespół objawów związanych z naciskiem na nerwy rdzeniowe, tworzące nerw kulszowy. Rwa kulszowa, bo tak brzmi oficjalna nazwa tej dolegliwości przejawia się zazwyczaj bólem w okolicach odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub szyjnego. Oprócz leczenia objawowego, niezbędna jest także rehabilitacja, która powinna zostać dopasowana indywidualnie.

W jaki sposób objawiają się korzonki?

Stan zapalny nerwów to wynik ucisku lub zmian o podłożu chorobowym, które mogły być spowodowane np. wyziębieniem tej części ciała. Przyczyną ucisku jest z kolei bardzo często siedzący tryb życia, przeciążenie, mała lub zerowa aktywność fizyczna, dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe, nadmierna masa ciała lub wady postawy. W niektórych przypadkach sednem problemu są choroby towarzyszące, takie jak półpasiec, cukrzyca, nowotwór czy zapalenie opon mózgowych. W jaki sposób objawia się rwa kulszowa?

  • Ból ma charakter jednostronny i dominuje na wysokości lędźwi (wtedy mówimy o korzonkach lędźwiowo-krzyżowych) lub szyi (gdy mamy problem z zapaleniem korzonków szyjnych. Jest dość mocny i może promieniować w stronę pośladków lub barku.
  • Oprócz dolegliwości bólowych, często pojawia się mrowienie, drętwienie nóg lub rąk oraz przykurcze mięśni.
  • Osoby zmagające się z rwą kulszową są też mocno osłabione, odczuwają ból w mięśniach, gorączkę i ból głowy.

Leczenie rwy kulszowej – jak wygląda rehabilitacja?

Osoby, które doznają ataku rwy kulszowej nie powinny koncentrować się wyłącznie na leczeniu objawowym i przyjmowaniu tabletek przeciwbólowych. Konieczna jest wizyta u lekarza, który zdiagnozuje przyczynę problemu. Rehabilitacja może przyjmować różne formy. Bardzo dobrze sprawdza się krioterapia, laseroterapia, ultradźwięki oraz masaże. Fizjoterapeuta będzie również pracować z powięzią i z pewnością zaleci nam ćwiczenia, zarówno rozciągające, jak i wpływające na wzmocnienie mięśni grzbietu.

Zapraszamy: rehabilitacja Gdynia

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]