Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zadbać o swoją skórę w trakcie zimy?

Podczas zimy na naszą skórę działa sporo czynników, mających negatywny wpływ na jej kondycję. Bardzo niska temperatura, mroźne i silne wiatry, duże różnice temperatur, ogrzewanie, suche powietrze – to wszystko sprawia, że musimy dodatkowo zadbać o skórę (szczególnie o twarz, usta i dłonie).

Nawilżanie

Zadbajmy o to, żeby zapobiec przesuszaniu się skóry. Podstawą jest odpowiednie nawilżanie, które zabezpieczy skórę przed przesuszeniem. Podczas zimy dobrze sprawdzą się cięższe kremy. Można zastosować kosmetyki, które w składzie mają naturalne składniki takie jak oliwa, wazelina czy wosk pszczeli. Pamiętajmy także o tym, aby o skórę zadbać również nocą – np. stosując kosmetyki zawierające witaminę C i E. Na kondycję skóry ma wpływ również nawilżanie od środka, nie zapominajmy o piciu odpowiedniej ilości płynów, w szczególności wody.

Krem z filtrem

Kremy z filtrem kojarzą nam się ze słońcem, wysokimi temperaturami i plażą – błędem jest jednak stosowanie ich tylko w trakcie lata. Zaleca się systematyczne stosowanie kremów minimum 15 SPF. Promienie słoneczne mają wpływ na naszą cerę również zimą – szczególnie gdy odbijają się dodatkowo od śniegu.

Jak chronić usta?

Popękane, suche usta to częsta dolegliwość podczas zimy. Żeby jej uniknąć należy stosować preparaty ochronne takie jak specjalny błyszczyk czy balsam do ust.

Jak chronić dłonie?

Przede wszystkim nośmy rękawiczki. To podstawowy i najprostszy sposób na ochronę dłoni podczas zimy. Dodatkowo stosujmy tłuste kremy i masła kosmetyczne. W ten sposób odpowiednio nawilżymy i zabezpieczmy dłonie, które zimą są mocno narażone na przesuszenie i popękany naskórek.

Zabiegi w klinice urody

Żeby maksymalnie zadbać o swoją skórę warto też skierować się do kliniki urody. Doświadczeni kosmetolodzy dobiorą do naszych potrzeb optymalne zabiegi, które na pewno nam pomogą. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych zabiegów, które pomogą nam przeciwdziałać wpływowi zimy na naszą skórę.

Tekst artykułu został opracowany przy współpracy z warszawską kliniką urody – Beauty Duty.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]