Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów i blizn?

Blizny i rozstępy były jak dotąd jednym z największym wyzwań dla medycyny estetycznej. Utrwalone zmiany na skórze opierały się licznym technologiom zabiegowym. Jednak nowy zabieg mikronakłuwania Dermapen 4 przywraca nadzieję wszystkim, którzy bezskutecznie próbują pozbyć się rozstępów po ciąży, blizn potrądzikowych czy innych problematycznych zmian.

Jak powstają rozstępy i blizny?

Pojęcie blizn i rozstępów jest nieodłącznie powiązane z kolagenem i elastyną, czyli białkami podporowymi. Włókna tych białek są produkowane przez fibroblasty w skórze właściwej. Gdy dochodzi do uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych, np. na skutek intensywnego rozciągania skóry, mamy do czynienia z rozstępami. Zmiany mogą pojawić się w okresie dojrzewania, podczas wzrostu wagi, w ciąży czy na skutek intensywnych ćwiczeń siłowych czy po prostu – wraz z wiekiem, gdy włókna tracą swoją odporność na rozciąganie. Charakterystyczne obszary występowania rozstępów to obszar brzucha, piersi, ud i pośladków. Mogą jednak pojawić się także w innych obszarach ciała.

Natomiast blizny powstają wówczas, gdy uszkodzona skóra nie potrafi się w pełni zregenerować – ten proces również ma związek z niedostateczną ilością włókien kolagenowych. Blizny pojawiają się najczęściej na skutek urazu mechanicznego lub stanów zapalnych skóry związanych z trądzikiem.

Dermapen 4 – rewolucja w usuwaniu rozstępów i blizn

Jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania rozstępów i blizn jest innowacyjny zabieg mikronakłuwania Dermapen 4. Podstawowym celem zabiegu jest stymulowanie skóry do odnowy, a więc uruchomienie jej naturalnych procesów regeneracyjnych. Odbywa się to poprzez serię mikronakłuć o głębokości od 0,5 mm do 2,5 mm. Opatentowana technologia pulsujących igieł zapewnia precyzyjne dostarczenie potrzebnych substancji czynnych bezpośrednio do naskórka i skóry właściwej. Tam rozpoczyna się proces produkcji kolagenu i elastyny. Efektem jest zagęszczenie skóry, redukcja istniejących blizn i rozstępów, a także dogłębne odżywienie skóry, która staje się bardziej odporna na powstawanie kolejnych zmian. Zabieg jest dostępny w najlepszych klinikach medycyny estetycznej, w tym w Beauty Address w Warszawie. Technologia sprawdza się zarówno w przypadku blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, jak i utrwalonych rozstępów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]