Początek sezonu plażowego każdego roku motywuje nas do poprawy wyglądu naszego ciała. Przygotowując się do wakacji zaczynamy przestrzegać diety i regularnie chodzić na siłownie. Bardzo często jest to jednak za mało by poczuć się dobrze w bikini. W takiej sytuacji warto skorzystać z niektórych zabiegów medycyny estetycznej, które korzystnie wpłyną nie tylko na nasz wygląd, ale także na nasze samopoczucie.
Depilacja laserowa – gładkość na wiele miesięcy
Depilacja pozwala na długotrwałe usunięcie niepożądanych włosków. Depilacja laserowa to doskonały wybór dla tych, którym zależy nam na długotrwałym efekcie nieskazitelnie gładkiej skóry. Ten rodzaj usuwania owłosienia redukuje mieszki włosowe i może być zastosowany niemal na każdej partii ciała, do których należą nogi, okolica bikini, pośladki, plecy, brzuch oraz ręce. Jeśli chcemy poddać się zabiegom depilacji laserowej przed latem należy pamiętać, iż nie można opalać się 3 tygodnie przed i po zabiegu. Kilkukrotne powtórzenie depilacji dodatkowo gwarantuje efekt gładkiej skóry bez podrażnień.
Do przeciwskazań wykonania depilacji laserowej należy:
- zażywanie leków światłouczulających, retinoidów i tych obniżających krzepliwość krwi,
- systematyczna depilacja woskiem,
- peeling,
- ciąża i karmienie piersią,
- cukrzyca
Zabiegi na cellulit
Mezoterapia igłowa
Wiele z nas boryka się z cellulitem pomimo zastosowania diety i wprowadzenia ćwiczeń. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej, które poradzą sobie nawet z awansowanym cellulitem. Do najskuteczniejszych metod należy mezoterapia igłowa wzbogacona o działanie lesera frakcyjnego. Mezoterapia polega na wstrzyknięcie odpowiedniego preparatu, który rozbija podskórne grudki. Zabieg wykonuje się dwiema metodami: tradycyjnym wstrzyknięciem przy użyciu strzykawki lub dermapenu. Aby uzyskać zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie co dwa tygodnie.
Mezoterpia igłowa sprawdzi się także w profilaktyce zmarszczek, pozwolając zachować młodzieńczy wygląd przez długie lata. Jest to także doskonała metoda w redukcji przebarwień skórnych i worków pod oczami. Mezoterapia stosowana jest w różnych przypadkach wiotczenia skóry.
Przeciwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:
- nieunormowany poziom cukru,
- ciąża i okres laktacji,
- alergia,
- stany zapalne skóry,
- skóra naczyniowa,
- choroby nowotworowe,
- przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
Laser frakcyjny
Jest doskonałą metodą wspomagającą przy walce z cellulitem. Stosowany jest także w leczeniu blizn, wiotkości skóry i rozszerzonych porów. Jest to także skuteczna metoda radzenia sobie ze zmarszczkami. Laser przy pomocy energii w postaci skupionych wiązek światła uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalna regeneracja skóry pozwala na uzyskanie wyraźnego efektu odmłodzenia. To co zachęca do skorzystania z lasera frakcyjnego to niemal natychmiastowe efekty oraz niewielka bolesność zabiegu. Zabieg nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, pacjentów nowotworowych, cukrzyków oraz osób o obniżonej odporności.
Masaże
W walce z cellulitem skuteczny jest także dermomasaż, który stanowi połączenie masażu mechanicznego i podciśnieniowego. Polega na zasysaniu fałdu skóry, która następnie jest dodatkowo rozmasowana. Ma to na celu rozbicie komórek tłuszczowych, likwidacje cellulitu i kompleksową poprawę wyglądu sylwetki. Co więcej, masaż usuwa toksyny oraz ułatwia proces rozkładu tkanki tłuszczowej w głębokich warstwach podskórnych. Do głównych przeciwskazań należą: miażdżyca, żylaki, cera naczyniowa, ciąża, stany zapalne, choroby zakaźne, menstruacja i metalowe elementy w ciele.