Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak przebiegają zabiegi HIFU?

Zastosowanie fal ultradźwiękowych w medycynie estetycznej i kosmetologii zdobyło już szerokie grono zwolenników. Z zabiegów w technologii HIFU korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, nadając skórze młodzieńczej witalności lub modelując sylwetkę. Jak przebiega jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających i czy jest bolesny?

Jak przebiega zabieg HIFU?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja z pacjentem, w czasie której wyznacza się obszary zabiegowe i szczegółowo omawia spodziewane efekty. Zebrany zostanie również wywiad medyczny, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania i potwierdzi, że zabieg może zostać wykonany bezpiecznie dla zdrowia pacjenta.

Zabiegi są wykonywane przy pomocy specjalnej maszyny z głowicą, która emituje fale ultradźwiękowe o określonej mocy. Ważne jest również wyznaczenie właściwej głębokości, na jakiej wiązka ma się koncentrować. Głowica, posmarowana żelem USG, punktowo przykładana jest do skóry pacjenta, a maszyna zostaje aktywowana. W ten sposób, stopniowo działaniu poddaje się cały wyznaczony obszar, przesuwając głowicę o około 0,5 mm.

Jak długo trwa zabieg HIFU?

Na czas trwania zabiegu wpływa kilka czynników. Pierwszym jest partia ciała, która zostanie poddana falom ultradźwiękowym. Drugim czynnikiem jest wykorzystywana w zabiegu maszyna. Nowoczesne urządzenia, korzystające z najnowszych technologii i głowic podwójnych, będą pracować o wiele szybciej i wydajniej – ten sam zabieg można wówczas wykonać w dwa razy krótszym czasie. Średnio będzie to od 30 do 60 minut.

Czy zabieg HIFU jest bolesny?

To jedno z pytań pacjentów przed zabiegiem. O szczegóły zapytaliśmy Panią Ewę Pomorską, właścicielkę gabinetów Art Lady wykonującą zabiegi HIFU w Poznaniu i Bydgoszczy:

Podczas zabiegu głowica emituje fale ultradźwiękowe, które nagrzewają warstwy skórne. Dlatego pacjenci odczuwają ciepło, mogą też odczuwać niewielki ból, jakby ciepłe igiełki. Odczucie to jest najwyraźniejsze w okolicach kości – porównywalne do ugryzienia czegoś zimnego. Dla zniwelowania odczucia bólu, na godzinę przed zabiegiem można przyjąć tabletkę przeciwbólową Paracetamol 1000 mg.

Czy po zabiegu HIFU konieczna jest rekonwalescencja?

Zabiegi są bezinwazyjne i nie prowadzą w żaden sposób do przerwania ciągłości skóry, a z reguły pozostawiają po sobie jedynie chwilowe, niewielkie zaczerwienienie. Nie ma konieczności stosowania leków, nie ma też szczególnych wytycznych dotyczących codziennych aktywności. Dla własnego komfortu należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego w ciągu doby od zabiegu. W rzadkich przypadkach można zauważyć niewielki obrzęk w okolicach poddanych zabiegowi, jednak mija on w ciągu 1-2 dni.

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie można zyskać dzięki HIFU, a także czas trwania zabiegów i bezinwazyjną formę oddziaływania na skórę, technologia ta z pewnością zadomowi się w kosmetologii na dobre. Jest to ciekawa propozycja nie tylko dla tych, którzy nie przepadają za igłami i rozwiązaniami operacyjnymi. HIFU to dobry wybór również dla tych, którzy są zabiegani i brakuje im czasu, by zadbać o siebie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]