Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dentysta dziecięcy – pierwsza wizyta dziecka w gabinecie

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Dlatego tak istotne jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, z dobrym podejściem do najmłodszych pacjentów. Dentysta dziecięcy cechować się także powinien cierpliwością oraz zrozumieniem. Kiedy zatem najlepiej umówić dziecko na pierwszą wizytę?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

Niestety wciąż wiele osób w wieku dorosłym obawia się wizyty w gabinecie dentystycznym. Strach tego typu może mieć niestety poważne konsekwencje, a niekiedy doprowadzić do nieodwracalnych zmian w naszej jamie ustnej. Odpowiednio prowadzona profilaktyka pozwala w szybkim tempie rozpoznać niepokojące zmiany w naszym uzębieniu, a tym samym zapobiec dalszemu ich rozwojowi. Obawy odnośnie wizyty u dentysty mają bardzo często podłoże w okresie wieku dziecięcego. Jeżeli mały pacjent trafi do gabinetu stomatologa, który traktować go będzie bez należytej czułości, zdarzyć się może, iż dziecko wystraszy się dentysty oraz zrodzi się w nim lęk przed kolejnymi wizytami.

Dentysta dziecięcy Kraków musi zatem pamiętać, że dziecko znacznie różni się od osoby dorosłej na każdej płaszczyźnie – również podczas wizyt w gabinecie stomatologicznym. Generalnie zaleca się, aby pierwsza wizyta odbyła się wówczas, gdy u dziecka pojawiają się pierwsze zęby. Dzieje się to zazwyczaj już około szóstego miesiąca życia. Natomiast wiek trzech lat jest już ostatecznym terminem, kiedy powinniśmy się wybrać z dzieckiem na wizytę. Oczywiście im wcześniej mały pacjent będzie miał styczność ze stomatologiem, tym lepiej. Częste wizyty u dentysty (nawet jeżeli w uzębieniu dziecka nie dzieją się niepokojące zmiany) sprawią, że mały pacjent nie będzie obawiać się kolejnych.

Jak należy czyścić uzębienie?

Istotną kwestią jest również zaprezentowanie dziecku, jak powinno szczotkować się zęby. Uzębienie należy czyścić co najmniej 2 razy dziennie – rano oraz wieczorem – przez około trzy minuty. Warto jest wybierać specjalistyczne szczoteczki i pasty, które przystosowane są do młodszych użytkowników. Szczoteczki wykonane są zazwyczaj z delikatnego włosia, które jest w pełni bezpieczne na szkliwa dziecka.

Ortodoncja Kraków zajmuje się natomiast profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jeżeli konieczna jest wizyta u tego typu specjalisty, warto jest zabrać ze sobą zdjęcie zgryzu – w takiej sytuacji doskonale sprawdzi się pracownia RTG Kraków.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]