Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

3 sygnały, że warto udać się na badania krwi

Czasem choroby i stany zapalne toczące się w organizmie dają bardzo subtelne sygnały, które łatwo zignorować, Tymczasem wczesne wykrycie schorzeń daje największe szanse na ich wyleczenie. Dlatego nie warto ignorować informacji, które wysyła nam nasze ciało i najlepiej jak najszybciej wykonać profilaktyczne badania laboratoryjne.

Ciągłe zmęczenie, senność brak energii

Łatwo nam znaleźć przyczynę pogorszenia samopoczucia w nadmiarze obowiązków i niedostatku wolnego czasu. Oczywiście tryb życia, jaki prowadzimy, ilość snu, jakość diety i czas na odpoczynek są bardzo ważne. Jeśli jednak widzimy, że zmęczenie pojawia się mimo przespania minimum 7 godzin dziennie, a odpoczynek nie przynosi regeneracji, wówczas koniecznie należy sprawdzić poziom podstawowych parametrów krwi, takich jak morfologia, glukoza czy OB. Wyniki należy oczywiście skonsultować z lekarzem.

Nieuzasadnione wahania wagi

Najczęściej dość szybko potrafimy znaleźć powód dodatkowych kilogramów – więcej przekąsek, mniej ruchu czy częste jedzenie na mieście. Podobnie jest z gubieniem wagi. Czasem jednak wahania masy ciała potrafią być gwałtowne albo nie wynikają ze zmian w stylu życia czy sposobie odżywiania. Zdarza się też, że tyjemy mimo ujemnego bilansu kalorycznego. Wówczas należy koniecznie wykonać podstawowe badania krwi, uzupełnione o badania hormonów tarczycy (TSH, FT3, FT4). Zaburzenia pracy tarczycy to jedne z najczęstszych powodów wahań wagi. W przypadku zdiagnozowania niedoczynności lub nadczynności tarczycy, konieczne może być wdrożenie leczenia hormonalnego.

Częste bóle stawów

Częstych dolegliwości bólowych nigdy nie należy ignorować. Przewlekłe bóle stawów mogą świadczyć chociażby o reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS). Już podstawowe badanie, jakim jest morfologia może dostarczyć lekarzowi informacji, które pomogą w postawieniu diagnozy. W przypadku problemów ze stawami, lekarze rekomendują także oznaczenie OB i CRP, a także RF (czynnika reumatoidalnego).

Gdzie możemy wykonać badanie? Chociażby w placówkach Centrum Medycznego Babka Medica, które jest często polecane przez Pacjentów. Jeśli stale brakuje nam czasu, możemy zgłosić się na badanie również w niedzielę (w punkcie pobrań przy ul. Słomińskiego).

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]